HOLLANDA VİZESİ

STARVİZE - Ankara Vize - Almanya Vizesi - Çin Vizesi - Amerika Vizesi - İngiltere Vizesi - Kanada Vizesi Dubai Vizesi için PROFESYONEL VİZE DANIŞMANI'dır.

Hollanda Turu Fırsatları 2020 Tüm Hollanda Turları | Tatilbudur

HOLLANDA VİZE BAŞVURUSU 2021

Hollanda Vizesi için, Star Vize Başvuru Merkezi olarak işlemlerinizi Profesyonel bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Hollanda vize Başvurusu için gerekli belgeleri hazırlayarak Vize İşlemlerinizi Hollanda Büyükelçiliği’ne  yapıyoruz. Turistik, ticari, aile ziyareti, Aile Birleşimi ve çalışma vizesi için Hollanda Konsolosluğu ile Hollanda vize merkezindeki işlemleriniz hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Hollanda Turist Vizesi İşlemleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir 2021

Hollanda Ticari Vize İşlemleri için Gerekli Evraklar Nelerdir 2021

Hollanda Fuar Vizesi İşlemleri için gerekli Evraklar Nelerdir 2021

Ziyaret Amaçlı Vize Başvurusu için gerekli Evraklar Nelerdir 2021

Hollanda Çalışma Vizesi Başvurusu için gerekli evraklar Nelerdir 2021

Hollanda Vizesi Başvuru Adımları Nelerdir

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır

Hollanda Kısa Süreli Vize Türleri Nelerdir

Kamu Kuruluşlarında çalışan memur ve işçilerden istenen belgeler Nelerdir

Şirket Ortakları ve Özel Sektörde çalışanlardan istenen belgeler Nelerdir

Emeklilerden istenen belgeler Nelerdir

Hollanda’ya tedavi amaçlı gitmek isteyen kişilerden istenen belgeler Nelerdir

*** PROFESYONEL HİZMET İÇİN VİZE DANIŞMANIMIZI ARAYIN: ***

Tel:         0554 971 11 01 0312 466 00 72

HOLLANDA VİZESİ

Hollanda’ya gitmek isteyen vatandaşlarımızdan umumi pasaport sahibi olan kişilerin Hollanda vizesi alması gerekmektedir. Hollanda ile ülkemiz arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşması gereği yeşil(hususi) pasaport, gri (hizmet) pasaport ve diplomatik pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 6 ay içerisinde 90 gün kalış süresini geçmemek şartıyla vizeden muaftır. 90 günü aşacak Hollanda seyahatleri için Hollanda’ya uzun süreli vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Hollanda, Schengen üyesi 26 ülke arasında yer almaktadır. Schengen üyeleri arasında imzalanan anlaşma ile 

 • Schengen bölgesinde bulunan diğer ülkelerin vatandaşları Schengen ülkelerine ait iç sınırlarından kontrole gerek kalmadan geçiş yapabilirler.
 • Schengen bölgesinin bazı noktalarında polis belli şartlar altında; iç sınırlarında, hava limanlarında ve sınır hatlarında kontroller gerçekleştirerek insanlardan seyahatleri hakkında bilgi isteyebilir ve seyahatleri ile ilişkili soru sorabilmektedir.

HOLLANDA VİZE BAŞVURU ADIMLARI

Schengen vizesiyle girilen Hollanda’ya seyahat etmek için Star Vize Merkezi’nden destek alarak Hollanda Vizesi başvuru adımları konusunda hareket edebilirsiniz.

Hollanda vize başvurusunu Star Vize Merkezi’nden yaparken izleyeceğiniz adımlar bulunmaktadır. Danışmanlarımızla telefonla iletişime geçip vize sürecini başlatabilirsiniz. Danışmanlarımız size bazı sorular yöneltecek ve yanıtlarınız doğrultusunda gerekli evrak bilgilerini maille veya kısa mesajla gönderecektir.

Hollanda vize başvurusu için ülke uzmanlarının size gönderdiği evrak listesini eksiksiz ve hatasız tamamlamanız gerekmektedir.

Hollanda vizesi için sizden istenen tüm belgeleri hazırlayarak dosya haline getirdikten sonra şahsen başvuru merkezimize gelerek ya da kargoyla Star Vize Merkezi’ne ulaştırabilirsiniz. Dosyayı kargo yoluyla iletmeyi tercih ediyorsanız kargo takip numaranızı not almanızı tavsiye ederiz.

Hollanda vize başvurusu için hazırladığınız dosya Star Vize Merkezi’ne ulaştıktan ve vize uzmanlarımız tarafından incelendikten sonra size varsa eksik ve hatalı evraklarınızın bilgisi verilecektir.

Schengen Vizesi Parmak İzi Uygulaması

25 Eylül 2014’ten itibaren Schengen vize başvurusu yapacakların biyometrik bilgilerinin ve parmak izlerinin kaydı zorunlu hale gelmiştir. Bu tarihten sonra herhangi bir Schengen ülkesine biyometrik ve parmak izi bilgilerini kaydettirmemiş başvuru sahiplerini bu bilgileri vermek üzere Hollanda vize bölümü temsilcilerimiz davet edecektir. Star Vize Merkezi bu verilerin beyanı sürecinde başvuru sahibine eşlik ederek başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirecektir.

25 Eylül 2014 sonrasında Schengen vizesi alanların bilgileri 5 yıl boyunca geçerli olduğundan başvuru merkezine parmak izi beyanı için gitmeleri gerekmemektedir. Biyometrik bilgilerini veren ve vermesine gerek olmayan tüm başvuru sahiplerinin vize işlem süreçleri Hollanda Vize Merkezi bölümünün kontrolündedir. Hollanda vize başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresinin 7 – 15 iş günü arasında olacağı öngörülmektedir. Bu süre konsolosluğun ek belge talep etmesi ve konsolosluk resmi tatil günlerine göre değişebilmektedir. Tüm vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından başvuru sahipleri pasaportlarını Star Vize Merkezine şahsen gelerek ya da verdikleri adresten kargo yoluyla teslim alabilmektedir.

HOLLANDA VİZESİ NASIL ALINIR ?

“Hollanda vizesi nasıl alınır?” sorusuna cevap bulmaya çalışan kişilerin takip etmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. ilk önce kişinin geçerli bir pasaporta sahip olması ve Hollanda’ya seyahat nedenini belirtmesi gerekir. Hangi amaçla seyahat edileceği belirlendikten sonra buna uygun vize türü için başvuru yapılmalıdır. Başvuru adımlarında kişinin mesleki ve çalışma durumu da önemlidir.

HOLLANDA KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ NELERDİR ?

Seyahat amacına göre Hollanda vize türleri; turistik vize, ticari vize, aile-arkadaş ziyareti vizesi ve Aile Birleşimi vizesi gibi dallara ayrılmakta ve her biri için ortak evrak listesi dışında hazırlanacak bazı evraklar da bulunmaktadır. Mesleki duruma göre hazırlanması gereken Hollanda vize evrakları ise kişinin özel sektör çalışanı, memur, işveren, öğrenci, ev hanımı, esnaf, çalışmayan ya da serbest meslek sahibi olmasına göre değişmektedir.

Kişi kendine uyan vize türünü belirleyip ilgili vizenin evraklarını hazırladıktan sonra evrakları Hollanda Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği başvuru merkezleri aracılığıyla istenen sıraya ve şekle göre hazırlamalıdır.

Evrakları hatasız ve doğru hazırlamak “Hollanda vizesi nasıl alınır?” sorusu hakkında önemli bir cevap olmaktadır. Bu oldukça önemli adımda, vize sürecinde Star Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız işlemlerinizi hızlı ve rahat şekilde gerçekleştirmenizi sağlar ve hata yapma olasılığını ortadan kaldırır. Vize ile ilgili soruları cevaplama, evrak takibi, randevu alma, vize başvuru formunun doldurulması, vizenin sonuçlanma süreci gibi tüm adımlarda tecrübeli kadrosuyla sizlere destek olmakta ve zaman kaybını önlemektedir. Hollanda vize işlemlerinizi başlatmak için Star Vize Merkezi danışmanlarımızı arayarak vize başvuru türünüze uygun evrakları içeren bilgi mailini talep edebilirsiniz.

HOLLANDA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR 2021

Hollanda vizesi için gerekli evraklar; başvuru sahiplerinin hazırlayacağı ortak evraklardır.

 • Yeni ve varsa Eski Pasaportlar

Planlanan dönüş tarihinden (talep edilen vizenin bitiş tarihi) itibaren en az 3 ay daha geçerli, 10 yıldan eski olmayan pasaport gerekmektedir. Pasaportun resimli sayfası ve son 3 yılda alınan tüm vize sayfalarının fotokopileri eklenmelidir. Başvuru dosyasında, varsa başvurana ait eski pasaportların da fotokopileri konulmalıdır.

 • Schengen Vize Başvuru Formu (Güncel Form)

Başvuru formunu, tarih de eklenerek eksiksiz doldurulup imzalanmalıdır. Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise formu ebeveynleri imzalamalıdır.

 • Biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi

Başvuru sahibinin yasal kimlik kartının fotokopisiyle 6 aydan eski olmayan, rötuşsuz, beyaz fonlu, 35×45 mm ölçülerinde, tüm yüzün net göründüğü 2 adet biyometrik fotoğrafı olmalıdır.

 • Seyahat sağlık sigortası

Seyahat sağlık sigortası seyahat süresini içermeli, en az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerini kapsamalıdır. Ülkeye dönüş, acil hastane ve tedavi masrafları gibi seyahatte oluşabilecek tüm masrafları kapsamalıdır.

 • Seyahat rezervasyonları, konaklama belgesi

Seyahat detaylarını ve gidiş-dönüş tarihlerini içeren uçak ve tur rezervasyonları sunulmalıdır. Seyahat süresinde yapılacak konaklamaya ait belgeler de (otel rezervasyonu) eklenmelidir.

Kişilerin çalışma durumlarına göre bazı finansal belgelerin de hazırlanması zorunludur.

 • Banka hesap dökümü

Hesabının bağlı olduğu bankadan son 3 aya ait şahsi hesap dökümü alınmalıdır.

 • Çalışma ve izin belgesi

Çalışılan şirketten alınan, yapılan işi açıklayan, seyahat tarihlerinin yazılı olduğu, kaşeli ve şirket yetkilisinin imzaladığı çalışma izin belgesi ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

 • SGK hizmet dökümü, SGK işe giriş bildirgesi, maaş bordroları

Çalışılan şirketten alınan, yapılan işi açıklayan, seyahat tarihlerinin yazılı olduğu, kaşeli ve şirket yetkilisinin imzaladığı çalışma izin belgesi ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

 • SGK hizmet dökümü, SGK işe giriş bildirgesi, maaş bordroları
 •  

E-devlet’ten barkodlu SGK hizmet dökümü ve çalışılan şirketten alınan SGK işe giriş bildirgesinin fotokopisi. Son 3 aya ait, yetkili kaşeli ve imzalı maaş bordroları gerekmektedir.

 • İş sözleşmesi

SGK’lı çalışılmaması durumunda çalışılan firmadan alınan ve firmayla aradaki iş ilişkisinin kanıtlandığı noter onaylı iş sözleşmesi.

Hollanda vizesi için gerekli evraklar dışında varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri, ek hesap dökümleri gibi ek gelir belgeleri de bulunmalıdır.

HOLLANDA VİZE TÜRLERİ

Hollanda vizesi uzun süreli D vize ve kısa süreli C vize olarak iki kısma ayrılır. Hollanda D vize, seyahat süresi 90 günü aşacak olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Bu vizeye uzun süreli eğitim, staj, hastalık gibi sebeplerle Hollanda’ya gidecek olan kişilerin başvurması gerekmektedir.

Hollanda kısa süreli C vize ise seyahat süresi 90 günden az olacak kişilerin başvuracağı Hollanda vizesi çeşididir. Hollanda kısa süreli vize kendi içinde türlere ayrılmaktadır. 

Hollanda vizesi almak için öncelikle seyahatinizin amacını belirlemeniz gerekmektedir. Hollanda’ya gitmek için gerekçeniz 

 • Gezi ya da tatil amaçlı ise Hollanda turistik vize başvurusu,
 • Aile yakınınız ya da arkadaşınızı ziyaret ise Hollanda aile arkadaş ziyareti vize başvurusu,
 • Ticari görüşme ya da fuar katılımı amacıyla gidecekseniz Hollanda ticari vize başvurusu,
 • Eğitim, kültürel ya da sportif etkinlik için ise amaçlı Hollanda vize başvurusu,
 • Transit geçişleriniz için Hollanda transit vize başvurusu,
 • 6 ayı geçen eğitim ve staj için Hollanda uzun süreli eğitim vize başvurusu gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Türkiye’de ikamet eden ve çalışma izni bulunan yabancı uyruklu kişiler Türkiye’den Hollanda vize başvurusunu gerçekleştirebilmektedir

Star Vize Merkezi, Hollanda vize başvurusu gerçekleştirecek kişi ve kurumlara hizmet vermektedir. Hollanda vize başvuru işlemlerinizde sizin uğraşacağınız randevu alma, evrakları düzenleme, dosyayı hazır hale getirme, başvuru formu doldurma, uçak rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası konularda yardımcı olarak sizlerin yükünü almaktadır. Başvurularınızı eksiksiz olarak hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için Hollanda vize departmanımıza 0312 466 00 72 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

HOLLANDA VİZE RANDEVUSU

Hollanda Schengen vizesi almak için Hollanda vize randevusu alınması gerekmektedir. Hollanda Vize Başvuru Merkezi vize randevusu olmayan kişileri bazı istisnai durumlar dışında kabul etmemektedir. Hollanda vize randevusu konsolosluğa yapılan başvuruların durumuna göre değişiklik göstermektedir. Hollanda’ya seyahatin yoğun olduğu bayram, sömestr, yaz tatili dönemlerinde vize randevusu ileri tarihlere verileceğinden dolayı Hollanda vize randevusu için seyahat tarihinizden en az 1 ay, en fazla 6 ay önce müracaat etmelisiniz.

Hollanda vize başvurusu için gerekli olan randevu kişiye özel olup belirtilen gün ve saat için geçerlidir. Hollanda vize başvuru sahibi eğer randevu günü ve saati Hollanda başvuru merkezinde olamazsa Hollanda vizesi için yeni bir randevu alması gerekmektedir.

Star Vize Merkezi ile oluşturacağınız Hollanda vize randevusu sizin seyahat tarihinize göre, vize başvuru merkezinin ilk müsait günü ve saatinde oluşturulmaktadır. Alınan randevu sizin tarafınızdan teyit edilir; belirtilen gün ve saatte Hollanda dış operasyon birimi sorumlumuzla birlikte Hollanda vize başvurunuz sorunsuz şekilde gerçekleştirilir.

Hollanda vize başvurusu için dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de bölge ayrımı yoktur.Ancak farklı bir bölgenin başvuru merkezinden işlem yapmanız durumunda ek hizmet bedeli alınmaktadır.

Hollanda vize randevu gününde başvuru merkezinde randevu kâğıdını ibraz etmeniz gerekmektedir. Randevu onayınızı ibraz edemezseniz başvurunuz alınmayacaktır. Eksik ya da hatalı evraklarla yapılan başvurular sizler için sorun oluşturabilmektedir. Başvurunuz eksik evrakla imzalı belge ile kabul edilebilir ve bunun sonucunda vizeniz reddedilebilir; hatalı evraklarla yapılan başvurunuz ise geri çevrilebilir.

HOLLANDA VİZE BAŞVURUSU 2021

Hollanda’ya vize almaya karar verdiyseniz yapmanız gereken öncelikle vize çeşidinizi belirleyerek, ilgili vize evraklarını öğrenmek olmalıdır. Vize uzmanlarımız sizlerin durumuna uygun olan Hollanda vize başvurusu 2020 yılı güncel evrak listesini hazırlar ve size mail olarak iletir. Belge listelerimiz her üç ayda bir yenilenmektedir.

Şahsınızın hazırlaması gereken belgelerin yanında durumunuza göre iş yerinizden temin edeceğiniz belgelerle birlikte gelirinizi gösteren belgeleri hazırlayarak vize uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Hollanda vize uzmanımız ulaştırdığınız belgeleri tek tek inceleyerek dosyanızı hazırlar. Randevu gününüz onayınızdan geçtikten sonra vize başvurusu belirtilen gün ve saatte Hollanda idata vize başvuru merkezine yapılır. 

HOLLANDA VİZE BAŞVURU FORMU 2021

Hollanda vizelerinin türüne bakılmaksınız hazırlanması ve doldurulması gereken bazı temel evrakları vardır. Pasaport, fotoğraf, kimlik fotokopisi, seyahat sağlık sigortası ve Hollanda vize başvuru formu bu evraklar arasında yer almaktadır. 

Hollanda vize başvuru formu size ait bilgilerin yer aldığı 37 kutudan oluşan bir matbudur. Bu matbuda size ait bilgilerin kusursuz ve Hollanda Konsolosluğu’nun istediği şekilde doldurulması gerekmektedir. Form üzerinden herhangi bir karalama, oynama yapılmaması gerekmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz Hollanda başvuru formu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

HOLLANDA VİZE ÜCRETİ 2021

Hollanda’ya vize alacak kişilerin belli bir ücret ödemesi gerekmektedir. Bu ücret içerisinde konsolosluk harcı, başvuru merkezi ücreti yer almaktadır. Eğer başvurunuzu kendiniz gerçekleştirmek isterseniz randevuyu alarak başvuru merkezine gitmeniz gerekmektedir. Vip başvuru için 468 TL, fotoğraf ücreti 30 TL, form doldurmak için 29 TL, kargo ile teslim almak için 41 TL, fotokopi için sayfa başı 1,75 TL ücret ödemeniz gerekirken Vize Merkezi ile yapacağınız başvurularda fotokopi, bilgisayar kullanımı, çıktı alımı, form doldurma için ekstra ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Detaylı bilgi için “Hollanda Vize Ücreti” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

HOLLANDA VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Hollanda vizesi ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri de “Hollanda vizesi kaç günde çıkar?” sorusudur. Hollanda Schengen üye ülkelerinden biri olduğu için, bordo (umuma mahsus) pasaporta sahip olan Türk vatandaşları Hollanda’ya seyahat edecekleri zaman Schengen vizesine başvurmalıdır.

Schengen vize başvurusu yapıldıktan, gerekli tüm evraklar eksiksiz hazırlandıktan ve başvuru merkezindeki randevuya gidilerek biyometrik veri kaydı yapıldıktan sonra başvuru dosyası son halini almaktadır. Dosyanın Hollanda Konsolosluğu’na teslim edilme aşamasından sonra vize kabul ya da ret kararı tamamen konsolosluğa aittir.

Dosya işleme alındıktan sonra vizenin çıkma süresi ortalama 7 ila 15 iş günü olacaktır. İşlem süreleri konsolosluğun iş yoğunluğuna, ek evrak ya da evrak değişikliği taleplerine, resmi tatil günlerine göre değişiklik gösterebilir. Vize başvurularının kaç gün sonra sonuçlanacağı değişkenlik gösterebileceği için herhangi bir gecikmenin ve aksamanın yaşanmaması adına vize başvurularınızı seyahat tarihinizden en az 1 ay öncesinde yapmanızı öneririz.

Konsolosluk değerlendirme sürecinin uzaması durumunda, farklı bir ülkeye seyahat edecekseniz ve pasaportunuzu kullanmanız gerekecekse durumunuzu kanıtlayan ek dilekçe, seyahat edilecek diğer ülkeye ait uçuş ve konaklama rezervasyonlarının bilgilerini mevcut başvuru dosyasına mutlaka eklemeniz gerekir.

Star Vize Merkezi, Hollanda Schengen vize başvurusu sırasında ve vize sonuçlanma aşamasında tüm süreci sizinle birlikte takip etmekte; bu süreci en kolay ve hızlı şekilde geçirmenize yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte vize işlem ve sonuçlanma süreleri konsolosluğun inisiyatifinde olup, Star Vize Merkezi’nin süreçle ilgili herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

“Hollanda vizesi kaç günde çıkar?” sorusu ve vize ile ilgili diğer tüm sorularınız için Vize Merkezi ofislerini arayarak Hollanda vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

HOLLANDA VİZE REDDİ
HOLLANDA VİZE REDDİ NEDENLERİ

Hollanda’ya seyahat etmek isteyen güncel pasaport sahipleri Schengen vizesine başvurmalıdır. Schengen vizesi başvuruları olumlu sonuçlandığı gibi Hollanda vize reddi ile de sonuçlanabilmektedir. Hollanda vizesinin reddedilmesinin birçok nedeni olabilir.

 • Vize başvuru formlarının eksik ya da hatalı doldurulması,
 • Seyahat amacının net olarak belirtilmemesi,
 • Doğru vize türü ile başvuru yapılmaması,
 • Seyahat giderlerinin karşılanacağını kanıtlayan evrakların (banka hesabı, gelir belgesi vb.) yetersiz ya da eksik olması,
 • Kişinin seyahat bitiminde kendi ülkesine döneceğine dair yeterli ve ikna edici kanıt sunulamaması,
 • Seyahat planlamasının inandırıcı bulunmaması,
 • Uçak bileti, otel rezervasyonu gibi bilgilerin sistemde görünmemesi

Yukarıdaki nedenler bunların başında gelmektedir. Vize başvurusu yapılırken tüm bu maddelere dikkat edilmesi büyük önem taşımaktadır.

Hollanda vizeniz ret ile sonuçlandığında Hollanda Konsolosluğu tarafınıza ret kararını ve nedenlerini açıklayan bir mektup gönderir. Bu mektupta belirtilen nedenleri inceleyip gerekli düzeltmeleri yaparak yeniden başvuru yapabilirsiniz. Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanır ve ret kararı çıkarsa ücret iadesi yapılamamaktadır.

HOLLANDA VİZESİ RET İTİRAZI NASIL YAPILIR ?

Hollanda vizesi ret ile sonuçlanan bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ret kararına itiraz etme ve temyize gitme hakkına sahiptir. İtiraz ilgili konsolosluklara şahsen gidilerek ya da mail yoluyla yapılabilmektedir. Konsolosluğa yazacağınız itiraz dilekçesinde ya da mailinde Hollanda’ya neden seyahat etmek istediğinizle ilgili detaylı bir iyi niyet mektubu yazmanız çok önemlidir. Bu mektupta mesleki durumunuzu anlatmanız da etkili olacaktır. İtirazınızı mail yoluyla gerçekleştirmeyi tercih ederseniz seyahat evraklarınızı, seyahat sağlık sigortanızı ve pasaport ön yüzü fotokopisini de eklemeniz doğru olacaktır.

Hollanda vize reddi almanız durumunda itiraz işlemleri ve yeniden başvuru yapmak için yetkili bir danışmanlık firmasıyla ilerlemeniz vizenizin olumlu sonuçlanması açısından daha avantajlı olacaktır. Eksiklerin belirlenmesi; seyahat amacına uygun, doğru ve hatasız evraklarla başvuru yapılması, hızlı ve kolay randevu alma konularında Star Vize Merkezi’nin tecrübeli Hollanda vize uzmanlarıyla iletişime geçebilir ve profesyonel danışmanlık alabilirsiniz.

HOLLANDA VİZE İŞLEMLERİNDE DİKKAR EDİLMESİ GEREKENLER

Hollanda vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

Hollanda’ya seyahat edeceklerin pasaportlarında geçerli Schengen vizeleri yoksa ülkeye girişte Hollanda Schengen vizesi almalıdırlar. Bordo pasaport sahiplerinin Hollanda vizesi almaları gerekirken; yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip vatandaşlar Hollanda’ya vizesiz girebilmektedir.

Hollanda’da 90 güne kadar (kısa süreli) konaklayacak kişiler Hollanda Schengen vizesi için başvurmalıdır. Hollanda’da 90 günden daha fazla kalınması halindeyse Hollanda Konsolosluğu’na uzun süreli vize (D Tipi vize) için başvuru yapılmalıdır.

Hollanda Schengen vizesi için başvurular Hollanda Konsolosluklarından gerçekleştirilememektedir. Konsolosluklar kısa süreli Schengen C tipi vize başvurularını yetkilendirdikleri vize başvuru merkezleri ve seyahat acenteleri aracılığıyla kabul etmektedir.

İlk defa bir Schengen ülkesine seyahat edecekseniz ya da Schengen vizenizi 2015 yılından önce aldıysanız parmak izi ve biyometri işlemleri için randevu günü başvuru merkezinde hazır bulunmanız gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinde kullanılacak biyometrik fotoğraflar net ve üzerinde oynama yapılmamış olmalıdır.

18 yaşından küçük çocuklar için vize başvurusu esnasında çocuğa yasal vasisi (ebeveyni) eşlik etmelidir. 12 yaşından küçük çocuklar parmak izi işleminden muaf olsa da Hollanda vize başvurusu esnasında vize başvuru merkezinde bulunmalıdırlar.

Hollanda vize başvurusu için tamamlanması gereken temel evraklar eksiksiz, hatasız ve güncel tarihli olarak sunulmalıdır. Konsolosluk bazı durumlarda evrak değişikliği ya da ek evrak temini talep edebilmektedir. Bu durumda evrakların yeniden hazırlanması zorunludur. Evrakların eksiksiz ve doğru hazırlanması vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasını garanti etmemektedir. Vize kararları tamamen Hollanda Konsolosluğu’na aittir.

Hollanda Konsolosluğu tarafından verilen vize kararlarında ve vize işlem sürelerinde Star Vize Merkezi’nin herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Vize uzmanlarımız Hollanda vize başvurularında başvuru sahiplerine zaman kaybettirmeden; belge hazırlama ve randevu işlemleri gibi adımları uçak ve otel rezervasyon tarihlerini de dikkate alarak gerçekleştirmektedir. Vize harçları peşin olarak ödenmektedir. Hollanda vize reddi alınması durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hollanda vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler ve vize başvurusu konusunda tüm sorularınız için Star Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

error: Taklidimizi Yapma, Yasal Şikayette bulunacağız. IPnizi Kaydettim!!