AMERİKA VİZESİ

STARVİZE - Ankara Vize - Almanya Vizesi - Çin Vizesi - Amerika Vizesi - İngiltere Vizesi - Kanada Vizesi Dubai Vizesi için PROFESYONEL VİZE DANIŞMANI'dır.

AMERİKA VİZESİ  BAŞVURU İŞLEMLERİ

DS 160 FORMU

AMERİKA VİZESİ – Göçmen Olmayan Vize
Amerika Vizesi İşlemleri İçin Gerekli Evraklar
DS 160 Formu Doldurulması
Amerika Vizesi ile Ankara Vize, Star Vize işlemlerinizi Profesyonel bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Amerika Başvurusu için gerekli belgeleri hazırlayarak Vize İşlemlerinizi Amerika Büyükelçiliği’ne  yapıyoruz. Turistik, ticari, aile ziyareti ve çalışma vizesi için Amerika Konsolosluğu ile Amerika vize merkezindeki işlemleriniz hızlı bir şekilde yapılmaktadır.
Amerika Turist Vizesi İşlemleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir
Amerika Ticari Amerika Vize İşlemleri için Gerekli Evraklar Nelerdir 
Amerika Fuar Vizesi İşlemleri için gerekli Evraklar Nelerdir
Amerika Ziyaret Amaçlı Vize Başvurusu için gerekli Evraklar Nelerdir
Amerika Çalışma Vizesi Başvurusu için gerekli evraklar Nelerdir
Amerika Vizesi Başvuru Adımları Nelerdir
Amerika Vizesi Nasıl Alınır
Amerika Kısa Süreli Vize Türleri Nelerdir
Kamu Kuruluşlarında çalışan memur ve işçilerden istenen belgeler Nelerdir
Şirket Ortakları ve Özel Sektörde çalışanlardan istenen belgeler Nelerdir
Emeklilerden istenen belgeler Nelerdir
Amerika’ya tedavi amaçlı gitmek isteyen kişilerden istenen belgeler Nelerdir ***PROFESYONEL HİZMET İÇİN VİZE DANIŞMANIMIZI ARAYIN: ***

AMERİKA VİZESİ

Amerika’ya gitmek isteyen vatandaşlarımızdan umumi pasaport ve hususi (yeşil) pasaport sahibi olan kişilerin Amerika vizesi alması gerekmektedir. 90 günü aşacak Amerika seyahatleri için Amerika’ya uzun süreli vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

 • Amerika giriş noktalarında polis, belli şartlar altında; iç sınırlarında, hava limanlarında ve sınır hatlarında kontroller gerçekleştirerek insanlardan seyahatleri hakkında bilgi isteyebilir ve seyahatleri ile ilişkili soru sorabilmektedir.

AMERİKA VİZE BAŞVURU ADIMLARI

Amerika’ya seyahat etmek için Star Vize Merkezi’nden destek alarak Amerika Vizesi başvuru adımları konusunda hareket edebilirsiniz.

Amerika vize başvurusunu Star Vize Merkezi’nden yaparken izleyeceğiniz adımlar bulunmaktadır. Danışmanlarımızla telefonla iletişime geçip vize sürecini başlatabilirsiniz. Danışmanlarımız size bazı sorular yöneltecek ve yanıtlarınız doğrultusunda gerekli evrak bilgilerini maille veya kısa mesajla gönderecektir. Amerika vize başvurusu için ülke uzmanlarının size gönderdiği evrak listesini eksiksiz ve hatasız tamamlamanız gerekmektedir.

Amerika vizesi için sizden istenen tüm belgeleri hazırlayarak dosya haline getirdikten sonra şahsen başvuru merkezimize gelerek ya da kargoyla Star Vize Merkezi’ne ulaştırabilirsiniz. Dosyayı kargo yoluyla iletmeyi tercih ediyorsanız kargo takip numaranızı not almanızı tavsiye ederiz.

Amerika vize başvurusu için hazırladığınız dosya Star Vize Merkezi’ne ulaştıktan ve vize uzmanlarımız tarafından incelendikten sonra size varsa eksik ve hatalı evraklarınızın bilgisi verilecektir.

Amerika vize başvurusu yapacakların biyometrik bilgilerinin ve parmak izlerinin kaydı zorunlu hale gelmiştir. Star Vize Merkezi bu verilerin beyanı sürecinde başvuru sahibine eşlik ederek başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirecektir.

Amerika vize başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresi  4 – 6  iş günü arasında olacağı öngörülmektedir. Bu süre konsolosluğun ek belge talep etmesi ve konsolosluk resmi tatil günlerine göre değişebilmektedir. Tüm vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından başvuru sahipleri pasaportlarını PTT kanalıyla teslim almaktadır.

AMERİKA VİZESİ NASIL ALINIR ?

“Amerika vizesi nasıl alınır?” sorusuna cevap bulmaya çalışan kişilerin takip etmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. ilk önce kişinin geçerli bir pasaporta sahip olması ve Amerika’ya seyahat nedenini belirtmesi gerekir. Hangi amaçla seyahat edileceği belirlendikten sonra buna uygun vize türü için başvuru yapılmalıdır. Başvuru adımlarında kişinin mesleki ve çalışma durumu da önemlidir.

AMERİKA KISA SÜRELİ VİZE TÜRLERİ NELERDİR ?

Seyahat amacına göre Amerika vize türleri; turistik, ticari, aile-arkadaş ziyareti gibi dallara ayrılmakta ve her biri için ortak evrak listesi dışında hazırlanacak bazı evraklar da bulunmaktadır. Mesleki duruma göre hazırlanması gereken Amerika vize evrakları ise kişinin özel sektör çalışanı, memur, işveren, öğrenci, ev hanımı, esnaf, çalışmayan ya da serbest meslek sahibi olmasına göre değişmektedir.

Kişi kendine uyan vize türünü belirleyip ilgili vizenin evraklarını hazırladıktan sonra evrakları randevu gününde ve saatinde Amerika Konsolosluğu’nda mülakata girmektedir.

Evrakları hatasız ve doğru hazırlamak “Amerika vizesi nasıl alınır?” sorusu hakkında önemli bir cevap olmaktadır. Bu oldukça önemli adımda, vize sürecinde Star Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız işlemlerinizi hızlı ve rahat şekilde gerçekleştirmenizi sağlar ve hata yapma olasılığını ortadan kaldırır. Vize ile ilgili soruları cevaplama, evrak takibi, randevu alma, vize başvuru formunun ( DS 160 Formu ) doldurulması, vizenin sonuçlanma süreci gibi tüm adımlarda tecrübeli kadrosuyla sizlere destek olmakta ve zaman kaybını önlemektedir. Amerika vize işlemlerinizi başlatmak için Star Vize Merkezi danışmanlarımızı arayarak vize başvuru türünüze uygun evrakları içeren bilgi mailini talep edebilirsiniz.

AMERİKA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Amerika vizesi için gerekli evraklar; başvuru sahiplerinin hazırlayacağı ortak evraklardır.

 • Yeni ve varsa Eski Pasaportlar

Planlanan dönüş tarihinden (talep edilen vizenin bitiş tarihi) itibaren en az 3 ay daha geçerli, 10 yıldan eski olmayan pasaport gerekmektedir. Pasaportun resimli sayfası ve son 3 yılda alınan tüm vize sayfalarının fotokopileri eklenmelidir. Başvuru dosyasında, varsa başvurana ait eski pasaportların da fotokopileri konulmalıdır.

DS 160 Vize Başvuru Formu

 • Biyometrik fotoğraf ve kimlik fotokopisi

Başvuru sahibinin yasal kimlik kartının fotokopisiyle 6 aydan eski olmayan, rötuşsuz, beyaz fonlu, 50×50 mm ölçülerinde, tüm yüzün net göründüğü 2 adet biyometrik fotoğrafı olmalıdır.

 • Seyahat sağlık sigortası ( Covid kapsamlı )

Seyahat sağlık sigortası seyahat süresini içermeli, en az 30.000 Euro teminatlı ve tüm dünya ülkelerini kapsamalıdır. Ülkeye dönüş, acil hastane ve tedavi masrafları gibi seyahatte oluşabilecek tüm masrafları kapsamalıdır.

 • Seyahat rezervasyonları, konaklama belgesi

Seyahat detaylarını ve gidiş-dönüş tarihlerini içeren uçak ve tur rezervasyonları sunulmalıdır. Seyahat süresinde yapılacak konaklamaya ait belgeler de (otel rezervasyonu) eklenmelidir.

Kişilerin çalışma durumlarına göre bazı finansal belgelerin de hazırlanması zorunludur.

 • Banka hesap dökümü

Hesabının bağlı olduğu bankadan son 3 aya ait şahsi hesap dökümü alınmalıdır.

 • Çalışma ve izin belgesi

Çalışılan şirketten alınan, yapılan işi açıklayan, seyahat tarihlerinin yazılı olduğu, kaşeli ve şirket yetkilisinin imzaladığı çalışma izin belgesi ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

 • SGK hizmet dökümü, SGK işe giriş bildirgesi, maaş bordroları

Çalışılan şirketten alınan, yapılan işi açıklayan, seyahat tarihlerinin yazılı olduğu, kaşeli ve şirket yetkilisinin imzaladığı çalışma izin belgesi ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

 • SGK hizmet dökümü, SGK işe giriş bildirgesi, maaş bordroları

E-devlet’ten barkodlu SGK hizmet dökümü ve çalışılan şirketten alınan SGK işe giriş bildirgesinin fotokopisi. Son 3 aya ait, yetkili kaşeli ve imzalı maaş bordroları gerekmektedir.

 • İş sözleşmesi

SGK’lı çalışılmaması durumunda çalışılan firmadan alınan ve firmayla aradaki iş ilişkisinin kanıtlandığı noter onaylı iş sözleşmesi.

Amerika vizesi için gerekli evraklar dışında varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri, ek hesap dökümleri gibi ek gelir belgeleri de bulunmalıdır.

AMERİKA VİZE TÜRLERİ

Amerika vizesi uzun süreli D vize ve kısa süreli C vize olarak iki kısma ayrılır. Amerika D vize, seyahat süresi 90 günü aşacak olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Bu vizeye uzun süreli eğitim, staj, hastalık gibi sebeplerle Amerika’ya gidecek olan kişilerin başvurması gerekmektedir.

Amerika kısa süreli C vize ise seyahat süresi 90 günden az olacak kişilerin başvuracağı Amerika vizesi çeşididir. Amerika kısa süreli vize kendi içinde türlere ayrılmaktadır.

Amerika vizesi almak için öncelikle seyahatinizin amacını belirlemeniz gerekmektedir. Amerika’ya gitmek için gerekçeniz

 • Gezi ya da tatil amaçlı ise Amerika turistik vize başvurusu,
 • Aile yakınınız ya da arkadaşınızı ziyaret ise Amerika aile arkadaş ziyareti vize başvurusu,
 • Ticari görüşme ya da fuar katılımı amacıyla gidecekseniz Amerika ticari vize başvurusu,
 • Eğitim, kültürel ya da sportif etkinlik için ise amaçlı Amerika vize başvurusu,
 • Transit geçişleriniz için Amerika transit vize başvurusu,
 • 6 ayı geçen eğitim ve staj için Amerika uzun süreli eğitim vize başvurusu gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Türkiye’de ikamet eden ve çalışma izni bulunan yabancı uyruklu kişiler Türkiye’den Amerika vize başvurusunu gerçekleştirebilmektedir

Star Vize Merkezi, Amerika vize başvurusu gerçekleştirecek kişi ve kurumlara hizmet vermektedir. Amerika vize başvuru işlemlerinizde sizin uğraşacağınız randevu alma, evrakları düzenleme, dosyayı hazır hale getirme, başvuru formu doldurma, uçak rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası konularda yardımcı olarak sizlerin yükünü almaktadır. Başvurularınızı eksiksiz olarak hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için Amerika vize departmanımıza 0312 466 00 72 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

AMERİKA VİZE RANDEVUSU

Amerika vizesi almak için Amerika vize randevusu alınması gerekmektedir. Amerika Vize Başvuru Merkezi vize randevusu olmayan kişileri bazı istisnai durumlar dışında kabul etmemektedir. Amerika vize randevusu konsolosluğa yapılan başvuruların durumuna göre değişiklik göstermektedir. Amerika’ya seyahatin yoğun olduğu bayram, sömestr, yaz tatili dönemlerinde vize randevusu ileri tarihlere verileceğinden dolayı Amerika vize randevusu için seyahat tarihinizden en az 1 ay, en fazla 6 ay önce müracaat etmelisiniz.

Amerika vize başvurusu için gerekli olan randevu kişiye özel olup belirtilen gün ve saat için geçerlidir. Amerika vize başvuru sahibi eğer randevu günü ve saati Amerika konsolosluğunda olamazsa Amerika vizesi için yeni bir randevu alması gerekmektedir.

Star Vize Merkezi ile oluşturacağınız Amerika vize randevusu sizin seyahat tarihinize göre, vize başvuru merkezinin ilk müsait günü ve saatinde oluşturulmaktadır. Alınan randevu sizin tarafınızdan teyit edilir; belirtilen gün ve saatte Amerika dış operasyon birimi sorumlumuzla birlikte Amerika vize başvurunuz sorunsuz şekilde gerçekleştirilir.

Amerika vize başvurusu için dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de bölge ayrımı yoktur. Başvurular Ankara ve İstanbul konsolosluklarında yapılmaktadır.

AMERİKA VİZE BAŞVURUSU

Amerika’ya vize almaya karar verdiyseniz yapmanız gereken öncelikle vize çeşidinizi belirleyerek, ilgili vize evraklarını öğrenmek olmalıdır. Vize uzmanlarımız sizlerin durumuna uygun olan Amerika vize başvurusu güncel evrak listesini hazırlar ve size mail olarak iletir. Belge listelerimiz her üç ayda bir yenilenmektedir.

Şahsınızın hazırlaması gereken belgelerin yanında durumunuza göre iş yerinizden temin edeceğiniz belgelerle birlikte gelirinizi gösteren belgeleri hazırlayarak vize uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Amerika vize uzmanımız ulaştırdığınız belgeleri tek tek inceleyerek dosyanızı hazırlar. Randevu gününüz onayınızdan geçtikten sonra vize başvurusu belirtilen gün ve saatte Amerika konsolosluğuna yapılır.

AMERİKA VİZE BAŞVURU FORMU ( DS 160 FORMU )

Amerika vizelerinin türüne bakılmaksınız hazırlanması ve doldurulması gereken bazı temel evrakları vardır. Pasaport, fotoğraf, kimlik fotokopisi, seyahat sağlık sigortası ve Amerika vize başvuru DS 160 formu bu evraklar arasında yer almaktadır.

AMERİKA VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR ?

Amerika vizesi ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri de “Amerika vizesi kaç günde çıkar?” sorusudur. Vize başvurusu yapıldıktan, gerekli tüm evraklar eksiksiz hazırlandıktan ve konsolosluğa randevuya gidilerek biyometrik veri kaydı yapıldıktan sonra başvuru dosyası son halini almaktadır. Dosyanın Amerika Konsolosluğu’na teslim edilme aşamasından sonra vize kabul ya da ret kararı tamamen konsolosluğa aittir.

Dosya işleme alındıktan sonra vizenin çıkma süresi ortalama 4-6 iş günü olacaktır. İşlem süreleri konsolosluğun iş yoğunluğuna, ek evrak ya da evrak değişikliği taleplerine, resmi tatil günlerine göre değişiklik gösterebilir. Vize başvurularının kaç gün sonra sonuçlanacağı değişkenlik gösterebileceği için herhangi bir gecikmenin ve aksamanın yaşanmaması adına vize başvurularınızı seyahat tarihinizden en az 1 ay öncesinde yapmanızı öneririz.

Konsolosluk değerlendirme sürecinin uzaması durumunda, farklı bir ülkeye seyahat edecekseniz ve pasaportunuzu kullanmanız gerekecekse durumunuzu kanıtlayan ek dilekçe, seyahat edilecek diğer ülkeye ait uçuş ve konaklama rezervasyonlarının bilgilerini mevcut başvuru dosyasına mutlaka eklemeniz gerekir.

Star Vize Merkezi, Amerika vize başvurusu sırasında ve vize sonuçlanma aşamasında tüm süreci sizinle birlikte takip etmekte; bu süreci en kolay ve hızlı şekilde geçirmenize yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte vize işlem ve sonuçlanma süreleri konsolosluğun inisiyatifinde olup, Star Vize Merkezi’nin süreçle ilgili herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

“Amerika vizesi kaç günde çıkar?” sorusu ve vize ile ilgili diğer tüm sorularınız için Vize Merkezi ofislerini arayarak Amerika vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

AMERİKA VİZE REDDİ
AMERİKA VİZE REDDİ NEDENLERİ
Amerika vizesinin reddedilmesinin birçok nedeni olabilir.
 • Vize başvuru formlarının eksik ya da hatalı doldurulması,
 • Seyahat amacının net olarak belirtilmemesi,
 • Doğru vize türü ile başvuru yapılmaması,
 • Seyahat giderlerinin karşılanacağını kanıtlayan evrakların (banka hesabı, gelir belgesi vb.) yetersiz ya da eksik olması,
 • Kişinin seyahat bitiminde kendi ülkesine döneceğine dair yeterli ve ikna edici kanıt sunulamaması,
 • Seyahat planlamasının inandırıcı bulunmaması,
 • Uçak bileti, otel rezervasyonu gibi bilgilerin sistemde görünmemesi

Yukarıdaki nedenler bunların başında gelmektedir. Vize başvurusu yapılırken tüm bu maddelere dikkat edilmesi büyük önem taşımaktadır.

Amerika vizeniz ret ile sonuçlandığında Amerika Konsolosluğu tarafınıza ret kararını ve nedenlerini açıklayan bir mektup gönderir. Bu mektupta belirtilen nedenleri inceleyip gerekli düzeltmeleri yaparak yeniden başvuru yapabilirsiniz. Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanır ve ret kararı çıkarsa ücret iadesi yapılamamaktadır.

AMERİKA VİZESİ RET İTİRAZI NASIL YAPILIR ?

Amerika vizesi ret ile sonuçlanan bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ret kararına itiraz etme ve temyize gitme hakkına sahiptir. İtiraz ilgili konsolosluklara şahsen gidilerek ya da mail yoluyla yapılabilmektedir. Konsolosluğa yazacağınız itiraz dilekçesinde ya da mailinde Amerika’ya neden seyahat etmek istediğinizle ilgili detaylı bir iyi niyet mektubu yazmanız çok önemlidir. Bu mektupta mesleki durumunuzu anlatmanız da etkili olacaktır. İtirazınızı mail yoluyla gerçekleştirmeyi tercih ederseniz seyahat evraklarınızı, seyahat sağlık sigortanızı ve pasaport ön yüzü fotokopisini de eklemeniz doğru olacaktır.

Amerika vize reddi almanız durumunda itiraz işlemleri ve yeniden başvuru yapmak için yetkili bir danışmanlık firmasıyla ilerlemeniz vizenizin olumlu sonuçlanması açısından daha avantajlı olacaktır. Eksiklerin belirlenmesi; seyahat amacına uygun, doğru ve hatasız evraklarla başvuru yapılması, hızlı ve kolay randevu alma konularında Star Vize Merkezi’nin tecrübeli Amerika vize uzmanlarıyla iletişime geçebilir ve profesyonel danışmanlık alabilirsiniz.

AMERİKA VİZE İŞLEMLERİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Amerika vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

Amerika’ya seyahat edeceklerin pasaportlarında geçerli vizeleri yoksa ülkeye girişte Amerika vizesi almalıdırlar. Bordo pasaport sahiplerinin Amerika vizesi almaları gerekirken; yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip vatandaşlar Amerika’ya vizesiz girebilmektedir.

Amerika’da 90 güne kadar (kısa süreli) konaklayacak kişiler Amerika vizesi için başvurmalıdır. Amerika’da 90 günden daha fazla kalınması halindeyse Amerika Konsolosluğu’na uzun süreli vize (D Tipi vize) için başvuru yapılmalıdır.

Amerika vizesi için başvurular Amerika Konsolosluklarından gerçekleştirilmektedir.

18 yaşından küçük çocuklar için vize başvurusu esnasında çocuğa yasal vasisi (ebeveyni) eşlik etmelidir. 12 yaşından küçük çocuklar parmak izi işleminden muaf olsa da Amerika vize başvurusu esnasında vize başvuru merkezinde bulunmalıdırlar.

Amerika vize başvurusu için tamamlanması gereken temel evraklar eksiksiz, hatasız ve güncel tarihli olarak sunulmalıdır. Konsolosluk bazı durumlarda evrak değişikliği ya da ek evrak temini talep edebilmektedir. Bu durumda evrakların yeniden hazırlanması zorunludur. Evrakların eksiksiz ve doğru hazırlanması vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasını garanti etmemektedir. Vize kararları tamamen Amerika Konsolosluğu’na aittir.

Amerika Konsolosluğu tarafından verilen vize kararlarında ve vize işlem sürelerinde Star Vize Merkezi’nin herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Vize uzmanlarımız Amerika vize başvurularında başvuru sahiplerine zaman kaybettirmeden; belge hazırlama ve randevu işlemleri gibi adımları uçak ve otel rezervasyon tarihlerini de dikkate alarak gerçekleştirmektedir. Vize harçları peşin olarak ödenmektedir. Amerika vize reddi alınması durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır.

Amerika vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler ve vize başvurusu konusunda tüm sorularınız için Star Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

error: Taklidimizi Yapma, Yasal Şikayette bulunacağız. IPnizi Kaydettim!!